Novinky

Aktuální Kadrnkova limitka je na světě a jsou to LEGENDS

... aneb když se snoubí "chutě" vinařských a hudebních legend

Podstatou nové limitní kolekce je samozřejmě víno a hudba, která nás provází nejen v traktoře, sklepě ale už
i poslední tři vinné limitované kolekce, které jsme v tom duchu dělali. Každé víno má svou legendární píseň,
v jejimž tónu se  nese i samotné víno. Mám k nim určitý vztah a také mi hrají denně z Rock rádia v každém koutě sklepa. A nechybí ani můj zpěv a něco dobrého k jídlu. :-)

Například Ryzlink rýnský z trati Valtická a Ozzy Osbourne je takové loučení s touto tratí po 6 letech, kdy jsme hrozny odtud zpracovávali. Ale dozrál čas a doba a my jsme už v Ryzlinku rýnském soběstační na našich vlastních vinicích Ořechová hora, Liščí vrch a Staré.

V limitce jsou vína, která jsou z posledního plnění ročníku 2020, a to z data 11.11. 2021, kdy se vydala do prodeje. Jsou zde také vína, které se už nedají koupit v našem vinařství samostatně (hledat je můžete max. u našich prodejních partnerů) jako Veltlínské zelené nebo Ryzlink vlašský, oba z Liščího vrchu.
Tak na zdraví a na rockové legendy!

Váš Jindra Kadrnka

Objevte kolekci "Dunajovský vlašák" 2021

Jedinečná kolekce 7 Ryzlinků vlašských
z Dunajovských kopců

Dunajovský vlašák se skládá Ryzlinků vlašských od vinařů z Dolních Dunajovic a Březí nesoucí označení Královský Ryzlink vlašský. Najdete zda i nás Ryzlink vlašský z Liščího vrchu. Do kolekce 7 Dunajovských vlašáků bylo vybíráno z celkem 28 nominovaných vín. Vína jsou typicky ovocitá, s tóny grapefruitů, zralých citrusů, sušených ořechů, kořenitá až medová s minerálním tónem. V chuti pak podobných niancí s typickou mineralitou a slaností v dochuti.

Kolekci můžete zakoupit na e-shopu Dunajovských kopců nebo je ochutnat v nové spolkové vinotéce
Korek Mikulov.

 

POWER OF WINE

Unikátní limitovaná kolekce 12 nových vín

Jsou to mladá vína z ročníku z 2020 a Vlašák sekt 2019. Dostáváte to do rukou ve správnou chvíli, kdy je po zimě třeba nakopnout, načerpat energii, dobrou náladu, vyčistit hlavu z blbého stavu a nálady, která kolem panuje a probudit se ze zimního spánku. Přichází jaro a sním i lepší vyhlídky, zítřky, nálada a více nadějí.

Ročník 2020 se v našich vínech vyznačuje výraznou ovocitostí, živostí, šťavnatostí, krásnou kyselinou a výrazně slaným závěrem v chuti. Rok byl chladnější, než ty předešlé, bohatší na srážky, dozrávání bylo pozvolné a sběr probíhal v ,,klidu,, bez časového presu, protože hrozny nám rychle a zaráz nepřezrávaly, ba naopak. Závěr sklizně byl ovlivněn větším přísunem srážek, ale vše dopadlo na konec dobře a dostalo za pomoci rodiny, přátel a nadšenců se do sklepa.

V limitce naleznete:

  • Sekt Ryzlink vlašský 2019

  • Müller Thurgau 2020

  • Sauvignon 2020

  • Hibernal 2020

  • Johanniter 2020

  • Ryzlink vlašský 2020 (2x)

  • Dunajovský vlašák - Ryzlink vlašský 2020

  • Cabernet Moravia rosé 2020

  • Pálava 2020 (3x)

Více informací a objednávky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

11. Přehlídka otevřených sklepů

Změna termínu: 14. -15. 2. 2022

Přehlídka otevřených sklepů obcí Březí u Mikulova a Dolní Dunajovice.

Akce se každoročně účastní většina vinařství z obou obcí. V každém vinařství bude možnost v rámci zakoupené vstupenky ochutnat minimálně 7 vzorků vín. Po oba dva dny bude zajištěna pravidelná autobusová doprava mezi obcemi.

VÍNO KADRNKA, Mládežnická 411, 691 81, Březí u Mikulova, tel. +420 731 187 012