Nové rozdělení vín v systému K2, K3 a K4

Po delším zvažování nad systémem třídění a značení vín jsem se inspiroval v zahraničí, kde už to funguje, není tedy na čím špekulovat a stanovil jsem si tři kategorie vín i u nás. Otázka byla - Jak to uchopit?? Dlouho jsem se přemýšlel nad označením. Nechtlě jsem opakovat, kopírovat, chtěl to pojmout lokálně, ale zároveň nechtěl někomu něco předepisovat či poroučet, jak to má dělat. Zároveň však, když se bude někdo inspirovat, pojme to po svém a bude to aplikovat na svá vína, tak to bude dobře. Věřím, že někdy v budoucnu vznikne označení, na kterém se shodneme většinově, a všeobecně se tak vyjasní a zjednoduší systém v hledání mezi víny.  

Otázky nad jednotlivými víny a jejich nejlepším použitím, co k čemu a jak kombinovat... Jaký je rozdíl mezi Vlášákem z jarního plnění a podzimního... Dělat rozdíly dle zastaralého myšlení, některá "béčková" odrůda nemůže být lepší či dražší, jak třeba některá novější či modernější... Určovat ceny dle názvu, trendu, pocitů z hlediska prodejnosti daného vína... Takové a další poznámky a otázky mě dovedly k tomu, že jsme dali do pohybu systém rozdělení vín do tří kategorií. Budou se označovat K2, K3 a K4 a také se budou jasně pohybovat ve třech cenových hladinách. Jednotlivá vína mají po několika letech hledání už svou jasnou podobu a neměla by se meziročníkově výrazně měnit.

Věřím, že se značení zaběhne, bude jasné, srozumitelné a lidé to dobře přijmou za normální. A třeba pak uslyším někde v restauraci, že budeme večer začínat Dvou Káčkovovým Vetlínem, dále pokračujeme k candátovi Tři Káčkovým Vlašákem, a pak si ke koprovce s líčky dáme třeba Čtyř Káčkový Ryzlink.


Vinařství Kadrnka

Jindřich Kadrnka

výroba vína, vinohradník
+420 731 187 012
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Marcela Kadrnková

objednávky, fakturace
+420 739 038 091
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje: Jindřich Kadrnka, Mládežnická 542, 691 81 Březí u Mikulova, IČ: 74649981, DIČ: CZ8104304087
Provozovna: Mládežnická 411, 691 81 Březí u Mikulova zobrazit na mapě

web s chutí vytvořilo grafické studio Pixelhouse
design a kresby vytvořil Aleš Sadil

Jindřich Kadrnka